Verë dhe shenjat e zodiakut

Авиаперелеты на мероприятия и события

Astrologjia ka qenë gjithmonë një temë e nxehtë debati. Disa e konsiderojnë atë një serioz shkencës dhe të lëvizin përmes jetës, të bazuar në “rekomandimet e yjeve”, të tjerët kategorikisht refuzojmë njohuri të tillë. Por edhe skeptikët nuk janë në gjendje për t’i rezistuar tundimit për të kontrolluar vërtetësinë e predrazene. Astrologët thonë se ideale verë ju mund të vini deri, të armatosur vetëm me njohuritë, për datën e lindjes.

Verë dhe shenjat e zodiakut

Dashi — Viala Lambrusco Rosato

Dashi vlerësojmë origjinalitet në çdo gjë, prandaj, në mesin e të bardhë dhe verërat e kuqe, e zgjedhur rozë. Të rafinuar dhe me shije frute, italiane Lambrusco patjetër do të keni në mendje.

Demi — Pirasso Tomassi Valpolicella Classico Superiore Doc

Demi është një nga më të “praktike” shenjat e Zodiakut, që preferojnë për të marrë kënaqësi nga gjërat reale. Për njerëz të tillë, zgjidhja ideale do të ishte klasike, të tilla si vera e kuqe markë Tomassi. Demi me moshë vjen urtësi për të Pirasso Valpolicella Classico Superiore Doc shije.

Читайте также:  Vera mbledhjen e

Binjakët – Trivento Aires Dulces Ëmbël Blanco

Rutinë aspak e përshtatshme për Binjakët. Ditë e re – sfidat e reja. Opsioni më i mirë do të jetë një verë të bardhë me një freskuese me shije frute shije, të cilat janë ideale për çdo ngjarje dhe festimet aktive e shenjave.

Kanceri – Akhasheni.

Edhe pse përshtypja e parë për Kancerin mund të jetë e vështirë në natyrë, me më të detajuar të njohurit e Cancerians janë të prekshme dhe të ndjeshëm të personalitetit. Akhasheni ka prona të ngjashme: të matur shije të zbehet në një kohë me shije frute amëz.

Leo — Laurent-Perrier Brut

Luanët sigurt e di se si për të kthyer jetën në një festë, në mënyrë më të përshtatshme të pirë se shampanjë e vështirë për të gjetur. Birra do të jetë një shtesë e madhe për të tuaj me gaz të personalitetit. Nëse çmimi i shampanjë është shumë i lartë, i kushtoj vëmendje në spanjisht verë e gazuar Hoya de Cadenas Cava Brut Natyrës

Читайте также:  Gastronomik kombinim

Virgjëresha — Calvet Cabernet Sauvignon

Путешествия бизнес авиацией

Virgjëresha është i njohur për tij të përpiktë qëndrimi në detaje, dhe kjo është ajo që e bëri Calvet Cabernet Sauvignon. Këtu çdo gjë është e përkryer: shumëdimensional shija, aroma e hollë dhe një kohë të gjatë amëz.

Peshorja — Tommasi Giulietta

Peshorja mund të gjeni gjuhë të përbashkët me të gjithë, në të njëjtën shkathtësi së bashku me Tommasi Giulietta. Kjo verë mund të theksoni më mirë anën e pothuajse çdo gjellë.

Akrepi — I Gjatë Kali Cabernet Sauvignon

Gjatë Kali Cabernet Sauvignon – i trashë shije, ngjyrë dhe aromë, si një pasion dhe vetë-besim Akrep.

Shigjetari — Hoya de Cadenas Merlot Tinto

Sagittarians janë shumë të shoqërueshëm shenjë dhe shijen e spanjisht thatë vera Merlot Tinto është e favorshme interesante bisedat. E në harmoni, të butë dhe shije delikate është pikërisht ajo që ju keni qenë në kërkim për.

Bricjapi — Charton Blanc

Capricorns vlera e stabilitetit dhe të cilësisë në të gjithë. Charton Blanc është e përkryer të përshtatshme për kërkesat e larta të kësaj shenje. Apple aromë dhe shije të balancuar gjithmonë do të jenë të rëndësishme.

Читайте также:  Llojet e vera e ëmbël

Ujori — Don Melchor

Ujori janë të famshme për progressiveness e pikëpamjeve të tij. Këto shenja nuk do të kufizojnë veten vetëm me verëra të Vjetra të botës. Përshtypjet e reja që ata mund të japin Chilean Don Melchor: aroma e BlackBerry dhe currant kombinuar me një shije të balancuar.

Peshku — Viala Blanc Lambrusco

Për Peshqit kryesore “përmbajtja” dhe jo pamjen. Në të pirë nuk e vlerësojmë kosto dhe një goxha etiketë, por cilësinë dhe shijen. Viala ëmbël Lambrusco Blanc – të përkryer të nxjerrë në pah e liridashës humor e Peshkut.