Më të mirë të verës festivalet

Авиаперелеты на мероприятия и события

Ajri ishte mbushur me marramendëse aromas e verërave, në çdo cep të qytetit tingujt e muzikës mbetet në mendje, dhe një humor të mirë për një kohë të gjatë nuk fle. Doni të gëzojnë këtë lloj të atmosferë? Shkoni për një verë të festivalit. Për më tepër, ajo është shumë e thjeshtë – pothuajse të gjitha verë rajonet e botës, dhe ndonjëherë edhe të mëdha të verës në ferma, të kalojnë festë. Për shembull, në gjermanisht Moselle luginës nga prilli deri në nëntor nuk abate e bukur: e baton e festivalit është duke u kaluar nga ferma në fermë.

Për njohësit dhe të apasionuarit e verërave të tilla festivale të ndihmojë për të zgjeruar horizontet dhe njohuri për të pirë, për t’u takuar e prodhuesve dhe të mësojnë sekretet e gatimit. Për verë – kjo është një mundësi e madhe për të tërhequr klientët dhe për të gjetur partnerët e biznesit. Për turistët – një mundësi unike për të shijuar një atmosferë të mrekullueshme, dhe një vështrim të ri për të mund të tashmë të njohura vende, por përmes prizmit të një gotë verë të mirë.

Më të mirë të verës festivale në botë.

1. Vera e festivalit në Bandol (Provence).

Pavarësisht motit të ftohtë (nëntor-dhjetor), në côte Cote d ‘ përsëri qindra njerëz: Bandol ju fton për një festë të nderuar të rinj frëngjisht verë. Bandol është vendi ideal për rritjen e rrushit: një numër i mjaftueshëm i ditëve me Diell dhe reshjeve të kombinuar me një klimë të butë mund të prodhojnë të gjallë dhe i paharrueshëm verë. Provë pije është plotësisht e lirë, ajo është e mjaftueshme për krahu të veçantë suvenir gotë dhe për të menaxhuar të zëvendësojë atë nën një rrymë e verës, e cila është shishe direkt nga fuçi. Pas provë ju mund të marrë pjesë në rrugë argëtuese.

2. Festivali i Jerez, të Spanjës.

Spanja në shtator është e mbushur me një shumëllojshmëri të festivaleve të përkushtuar për të rrushit të korrat mbledhur, por më të mëdha dhe ndritura festivalin e Jerez. Festimi kryhet në Jerez de La Kufirit – shtëpia e mirë sherry dhe vallëzimi flamenco stil. Tri javë është një lumë i verës, dhe disa ngjyra shfaqje janë zëvendësuar nga të tjerët. Këtu ju mund të gëzojnë provë shumë markave të spanjoll sherry dhe mrekulli në flamenco të kryera nga grupet e ndryshme. Dita përfundon me një madhështore procesion, në të cilat do të jenë të zgjedhur Mbretëreshën e festivalit.

Читайте также:  Vera e gazuar - nuk shampanjë-vetëm

3. “Bodrum derë”, Australi.

Rreth 30 punishtet e verës në shtetin e Australisë së Jugut çdo vit në janar të hapur dyert e tyre punishtet e verës dhe bujarisht të trajtohen të gjithë tuaj më të mirë të verërave. Në festivalin ju nuk mund vetëm shijen e verës, por edhe për të marrë pjesë në saj të procesit të prodhimit, të shtypur të manave. Festivali është një garë që përcakton më e mirë e pijeve të Australisë. “Bodrum derën” – e shkëlqyer pamje të Adelaide hills, muzikë live dhe më të mirë të verërave të Australisë.

4. Madeira Verë Festivalin / Festa a Vinho da Madeira, Portugali.

Verë portugalisht festival është konsideruar si një nga më të gjallë dhe të gjallë festimet e vjeshtës. Mbi origjinën e simbol i Madeira — në eliksir që ne e quajmë “Madera” — ecën shumë e legjendave. Më i njohur është historia e tregtarët mbante verën e tij të kontinentit. E fuçi nuk i përshtatet në shtypur dhe i ishte lënë “i djegur”, nën rrezet përvëluese të diellit. “Në telashe” anije e kapur ende dhe stuhi, por për habinë e tregtar, pas këtyre sprovave, produkt jo vetëm i degraduar, por edhe për të fituar një shije unike. Në fund të verës nuk është një arsye për të qenë e trishtuar, në gusht të Madeira verë festivali fillon dhe verëbërësit. Çdo cep i qytetit të zhytur në festimin: costumed tregojnë, një procesion e verëbërësit, mbetet muzikë, ekspozita, panaire dhe rides, njohja me historinë e verës në rajon dhe mundësi për të marrë pjesë në procesin e bërjes pije e perëndive. Bodrumin e verës është e gatshme për të hapur dyert e saj për të vizitorëve, dhe në rrugë të vendosur-verë provë të rrumbullakëta.

5. Vera e festivalit në Argjentinë.

Путешествия бизнес авиацией

Mendoza, e famshme në botë verë rajoni i Argjentinës, dhe ky është më i madhi verë festivalin në vend. Për më shumë se 70 vite për një javë gjatë muajit Mars, Argjentinasi vreshta të bëhet një platformë për festime. Pas përzgjedhjes së Mbretëresha e festivalit fillon, panumërta tastings, parada, konkurseve dhe shfaqje teatrale.

Читайте также:  Vera e gazuar

6. Vera e festivalit në Limassol, Qipro.

Që nga viti 1961, kur të nxehtit e verës gradualisht largohet, Qipro Limassol nis një 10-Verë ditë Festival. Qipro verës është ende trajtohet si një pije të shenjtë, dhe recetë e lokale verërat janë ende mbahen sekret. Të gjithë festë është e mbushur me një kombëtare shije: e shoqërimit të bouzouki muzikë, këngët popullore me duartrokitje dhe vallëzimi. Nga mëngjesi deri në mbrëmje të gjithë mund të shijojnë disa nga më të mirë Qipriote verërave, dhe për të marrë pjesë në të shtypur rrushin.

7. E Jeruzalemit festival, Izraelit.

Çdo vit në fund të muajit korrik – në fillim të gushtit në Jeruzalem verë të festivalit është mbajtur, ku më e mirë e pijeve të Izraelit. Edhe pse i verës artizanale të vendit është tani vetëm në agimin e zhvillimit të saj (pas shumë vitesh të neglizhojë në shekullin e 19-të lashtë verë traditat përsëri filloi të shërohen), në festivalin ju mund të gëzojnë dhjetra të ndryshme verë të markave. Sidomos të njohura këtu janë e drejtë e verërave, të cilat mund të gëzojnë fetare Judenj. Vera drejtë verë janë të nevojshme për të bindeni shumë rregulla, për shembull, çdo 7 viti manaferrat nuk janë mbledhur.

8. Vera e festivalit në Marlborough.

Ajo është më e madhe festival në Zelandën e Re, që do të mbahet në shquar verë rajon në Veri-Lindje e në Jug të ishullit. Çdo vit fundjavë të dytë në shkurt derën e verës, Montana Brancott Estate e hapur për të gjithë të ardhurve. Nën çatinë e kësaj punishte shkuar rreth 50 përfaqësues të kantinat e verës të ndryshme që ofrojnë vizitorëve të festivalit më shumë se 200 variacione të pirë. Provë e shoqëruar nga i ushqimit vendor, muzikë live, vallëzimi dhe e shquar shfaqje.

9. Siciliane Blues &Verë Shpirtin E Festivalit

Читайте также:  Gastronomik kombinim

Udhëtojnë për në Sicili – është gjithmonë një ngjarje e paharrueshme: origjinale, aromë e cila përshkon çdo cep, e pabesueshme pikëpamjet dhe të bukur të Mesdheut. Në fund të muajit korrik, në mesin e të padiskutueshme përparësitë e rajonit shtuar verë festival dhe Blues. Festimi kryhet në disa vende të Sicilisë. Në listën e kulturore programi i koncerte, njohjen më të mirë të verërave të Sicili dhe Italinë, turne të punishtet e verës dhe cellars. Me kalimin e viteve, ngjarje mund të zgjasë nga disa javë deri në një muaj.

10. Manifestimit ndërkombëtar të Pinot Noir në Oregon, SHBA.

Shumica e turistëve dhe verë ekspertë të përqendruar vëmendjen e tyre në vizita të verës në festimet e botës së Vjetër, mjaft nevojë të rënë nga llogaritë e përfaqësues të tjerë. Sigurisht, kryesore e verës në rritje të rajonit të Shteteve të Bashkuara është e Kalifornisë, por Oregon, me Pinot Noir, është vazhdimisht duke fituar popullaritet. Ndërkombëtare verë festival zhvillohet në mes të verës në luginën e famshme të vreshtave Willamette. Edhe pse festë zgjat vetëm tri ditë, organizatorët kanë arritur të përshtaten në program provë lokale, të vreshtave, të kuzhinës mrekullon, seminare, ekskursione. Çdo vit tërheq gjithnjë e më shumë vizitorë nga të gjitha anët e planetit.

Shumica e verës ngjarje që mbahet çdo vit, kështu që mos u shqetësoni nëse këtë vit nuk kanë kohë për të shijuar pushime, do të arrijë deri sezonin e ardhshëm. Daton nga viti në vit mund të ndryshojë, shpesh të filloni duke u përpjekur për të përkuar me fundjavë, dhe të fillojnë të zgjatur festimet e “fiks” për një muaj të caktuar ose në javë (për shembull, javën e fundit të tetorit). Informacion për datën dhe ka planifikuar ngjarje mund të gjenden në faqet zyrtare të internetit nga organizatorët. Shpresojmë tonë kalendarin e verës festivale do të ndihmojë për të planifikuar për të ardhmen e udhëtimeve në botë e verës.