Вино и да се хороскопски знаци

Авиаперелеты на мероприятия и события

Астрологијата отсекогаш биле предмет на жестока дебата. Некои сметаат дека тоа се сериозни во науката и да се движат низ животот врз основа на “препораките на ѕвездите”, други категорично го отфрли такви знаења. Но, дури и скептиците не се во состојба да се спротивстави на искушението да се провери веродостојноста на predrazene. Астролозите тврдат дека идеално вино можете да ги собереш, вооружени само со знаење за датумот на раѓање.

Вино и да се хороскопски знаци

Овен — Viala Lambrusco Rosato

Овен го цениме оригиналност во сè, затоа, меѓу бели и црвени вина, изберете розови. Рафинирани и овошен, италијански Lambrusco дефинитивно ќе го имате во предвид.

Бик — Pirasso Tomassi Valpolicella Classico Superiore Doc

Бик е еден од најпознатите “практични” знаците на Зодијакот, претпочитајќи да се добие задоволство од вистински нешта. За таквите луѓе, идеален избор ќе биде класици, како на пример црвено вино бренд Tomassi. Бик со возраста доаѓа мудрост да Pirasso Valpolicella Classico Superiore Doc вкус.

Читайте также:  Како да се избере вино на масата?

Близнаци – Trivento Аирес Dulces Слатка Бланко

Рутински дефинитивно не одговара за Близнаци. Нов ден – нови предизвици. Најдобра опција ќе биде бело вино со освежителен овошен вкус, кои се идеални за било какви настани и прослави активен знак.

Рак – Akhasheni.

Иако на прв впечаток за Рак може да биде тешко на природата, со повеќе детални познаник Cancerians се ранливи и вообразени личности. Akhasheni има слични својства: на дискретна вкус згаснува во долго овошен вкус.

Лав — Лорен-Perrier Brut

Лавовите сигурни дека знаете како да го претворам животот во празник, толку повеќе погодна пијат од шампањ тешко да се најде. Пиво ќе биде голем плус на вашата блескава личност. Ако цената на шампањ е премногу висока, се обрне внимание на шпански пенливо вино Hoya де Cadenas Cava Brut Природата

Читайте также:  Кој вина треба да биде разладени пред употреба?

Девица — Calvet Каберне Совињон

Путешествия бизнес авиацией

Девица е позната по своите прецизен став на детали, и тоа е она што го направи Calvet Каберне Совињон. Тука сè е совршено: повеќестраните вкус, исклучителна арома и долго вкус.

Вага — Tommasi Giulietta

Вага може да се најде заеднички јазик со никого, исто флексибилност заедно со Tommasi Giulietta. Ова вино може да се нагласи најдобри страна на скоро секое јадење.

Шкорпија — Високи Коњ Каберне Совињон

Високи Коњ Каберне Совињон – полно работно тело вкус, боја и мирис, како страсни и самоуверен Шкорпија.

Стрелец — Hoya де Cadenas Мерло Tinto

Sagittarians се многу вечеринка знак, и вкус на шпански суво вино Мерло Tinto доведува до интересни разговори. Хармоничен, мека и деликатна вкус е токму она што го барате.

Читайте также:  Ефектот на очила

Јарец — Charton Блан

Capricorns вредност стабилноста и квалитетот во текот на. Charton Блан е совршено прилагоден за високите барања на овој знак. Apple арома и избалансиран вкус, секогаш ќе бидат релевантни.

Водолија — Не Melchor

Водолија се познати за progressiveness на своите ставови. Овие знаци ќе не си ограничен само вина на Стариот свет. Нови впечатоци тие може да се даде на Чилеански Не Melchor: арома на BlackBerry и currant во комбинација со избалансиран вкус.

Риби — Viala Блан Lambrusco

За Риба главните “содржина” и не изглед. Во пијат не го цениме трошоците и прилично етикета, но квалитетот и вкус. Viala слатка Lambrusco Блан – совршено ги истакнуваат слобода-љубовното расположение на Рибите.