
Keli barai ir restoranai, Oklandas, Naujoji Zelandija, pradėjo siūlyti vyno, tiekiamos кегах.
Кег – metalinis indas, paprastai iš plieno arba aliuminio, dažnai naudojamas saugojimo ir transportavimo alaus, o taip pat bet kokių kitų ir alkoholinių ir безалкогольных gėrimų slėgiu. Vynas кегах jau завоевало rinkas Australijoje, Kanadoje ir JAV, ir viskas dėl to, kad ši talpos padeda žymiai sumažinti kainą бокала lankytojas. Beje, tai ne vienintelis pliusas.
Байрон Henry (Byron Henry), restorano savininkas, Auckland, neseniai sudarė tiekimo sutartis Pinot Noir ir Совиньон Blanc кегах. Jis pažymi: „Tai, kad vynas saugomas plieno емкостях niekaip atspindi jo kaip ar аромате. Tai tiesiog kita forma“.
Henry veda paprastas pavyzdys. Vyną iš butelių kainavo lankytojas 14 dolerių už stiklą, tada kaip naudoti кегов leidžia sumažinti kainą iki 7-7,5 dolerių už stiklą. Žinoma, kas nors mano, kad tokią optimizuoti „įtartiną“. Kai kurie net высказывают baimė, kad vynas iš tokios taros negali būti aukštos kokybės apibrėžimą. Kažkas panašaus buvo matoma 70-80-xx dešimtmetyje, kai šis formatas tik pagreitį Vakaruose. Tada patys gamintojai kokybės vynų высказались remti šį formatą. Nuo to laiko praėjo ne mažai laiko ir gamintojai кегов ne sėdėjo įsitaisyti – jie дорабатывали dizainą кегов, ieško naujų medžiagų проивзодства.
NVS кеги dažnai naudojami saugojimo alaus, tačiau kai kurios bendrovės-первопроходцы jau pradėjo siūlyti savo klientams pateikti tokiu formatu ir vynas. Beje, kaip parodė patirtis įgyvendinant šią taros 80-xx dešimtmetyje: augimas populiarumo vyno į кегах juk remiasi kokybės, turinio, negu charakteristikos taros.

